Software

Webové projekty Miloše Hynka živí, nicméně prvopočátky a období střední školy aktivně programoval v jazyce C / C++. Převážně se jednalo o utility, programy, jednoduché hry, či o programy na orientaci robotů v prostoru na základě jednoduchých čidel, kamerového systému či GPS navigační jednotky.

Sudoku Maker Resolver

Sudoku Maker Resolver

Sudoku Maker Resolver je aplikace, jejíž pomocí jednoduše a během pár kliknutí vytvoříte, či vyřešíte oblíbený hlavolam Sudoku. Program navíc podporuje spousty exportů i importů včetně možnosti uložit si rozdělané sudoku a později jej nahrát zpět do programu. Obsahuje také jedinečnou funkci vyřešit logikou, která vyřeší sudoku jen do míry, do kdy je jednoznačné a odvoditelné každé číslo. Killer sudoku tedy bez problémů rozpozná. Pokud si nevíte rady s již rozluštěným sudoku na papíře a nemáte k němu výsledky, můžete jej přepsat do programu a kliknout na další unikátní funkci "napovědět jedno číslo."

Mimo základní tlačítka, rozmístněné kolem hrací plochy, jsou všechny příkazy spustitelné také z horního menu. Ovládání pomocí myši a klávesnice je maximálně intuitivní. Tento projekt byl úspěšně použit včetně obsáhlé technické dokumentace jako maturitní práce Miloše Hynka. Tento freewareový program je určen pro operační systém Windows. Více informací o programu a stáhnout jej můžete zde: slunecnice.cz/sw/sudoku-maker-resolver/ 

Code File Factory

Code File Factory

Tento program je freeware a slouží k šifrování a dešifrování souborů. Výsledný náhodně vygenerovaný klíč je stejně velký, jako vstupní soubor, díky tomu nelze klíč prolomit a soubor dešifrovat. Kdyby někdo získal klíč, jako druhá ochrana je použito heslo, které si zvolíte. Při šifrování vznikají dva soubory - s koncovkou .cff_code je zakódovaný obsah, s koncovkou cff_key je klíč. K dešifrování jsou potřeba oba. Testováno na různé typy a velikosti souborů.

Více informací programu stáhnout jej můžete zde: slunecnice.cz/sw/codefilefactory/  Program se neinstaluje, stačí ho jen spustit.


Karetní hra Prší

Karetní hra prší

Notoricky známá a oblíbená karetní hra Prší. Ovládání by mělo být intuitivní a po pár hrách bez problémů zvládnutelné. Postupně jak hráči dokončují hru, naskakuje u nich pořadí, kdo zvítězil jako 1. 2. 3. apod. Pokud je po rozdání karet na stole sedmička, berete rovnou 2 karty, pokud nemáte sedmičku, kterou byste to přehráli na protihráče. To samé platí i u esa. Pokud vyjde fílek, platí barva, kterou nese. Hráči oznamují, pokud stojí, berou 2,4,6 či 8 karet, na jakou barvu mění fílkem.

V hlavním menu jsou 4 tlačítka - 3 pro zahájení hry s určitým počtem hráčů a jedno pro vypnutí hry. Na herní ploše se pak zobrazují Vaši protihráči, karty protihráčů, karty ve prostřed, Vaše karty a několik tlačítek vpravo dole. Když jste na řadě, můžete skončit hru, líznout si, stát, vzít si karty vyjde-li na Vás sedmička, nebo poklikem na jednotlivé karty tyto karty poslat do hry, umožní-li to pravidla. Pokud chcete fílkem změnit barvu, neklikejte na fílka, ale rovnou vpravo dole na tlačítka "měním na". Program určen pro operační systémy windows, jedná se o freeware. Více informací o programu a stáhnout jej můžete zde: slunecnice.cz/sw/prsi-hra/ Postup spuštění: extrahovat do složky a pak spustit soubor prsi.exe.

Y-Tetris

Y-Tetris

Y-tetris je revoluční hra v odvětví tetris. Při hraní zůstává rychlost padání kostky stálá, ale musíte si hlídat čas do konce hry. Pokud vyčerpáte čas, hra končí. Ovšem za jednotlivé řádky a levely máte časový bonus. Pokud vyskládáte kostky až nahoru, hra končí také. Jednotlivé levely jsou závislé na dosaženém skóre.

Ovládání doprava / doleva / dolů / otáčení kostky je pomocí šipek na klávesnici. Pokud máte dotykový monitor, nebo třeba tablet, můžete se dotýkat přímo šipek na obrazovce - ty reagují také. Hra je tedy vhodná jak pro dotyková zařízení, tak pro zařízení s připojenou klávesnicí. Hra je udělána tak, že pokud měníte velikost okna hry, hrací prvky se vždy drží na středu okna. Díky tomu můžete bez problémů hru maximalizovat a nenechat se rozptylovat ostatními věcmi na ploše systému Windows.

Více informací o hře a stáhnout ji můžete zde: slunecnice.cz/sw/y-tetris/ Hra se neinstaluje, stačí ji jen spustit.

Převodník římských čísel

Převodník římských čísel

Tento jednoduchý nástroj slouží k převodu arabských čísel na čísla římská a zpět. Vstupy i výstupy je možno kopírovat či vkládat pomocí obvyklých klávesových zkratek CTRL + C a CTRL + V. Levá strana slouží pro převod z arabských na římská čísla, pravá pak obráceně. Každá strana má nezávislé tlačítko pro spuštění převodu. Výsledek se objeví v textovém poli pod tlačítkem. Program určen pro operační systémy windows, jedná se o freeware. Více informací o programu a stáhnout jej můžete zde: slunecnice.cz/sw/prevodnik-rimskych-cisel/Vstupem na tyto stránky dáváte souhlas, aby stránky ukládaly na Váš počítač soubory cookies. Tyto soubory jsou nezbytné pro správný chod stránek.